Google yenilikleri üzerine yenilikler katmaya devam ediyor. Teknoloji devleri arasında yer alan Google, Spaces adında bir uygulama tanıttı bu uygulama sayesinde grup mesajlaşması artık daha kolay.

İsminden de anlaşılacağı gibi Google burada belirli kitleye sahip grupların birlikte sohbet edebilecekleri bir sistem oluşturmaya çalışmış. Spaces adlı uygulama bir nevi bize Whatsapp, Skype gibi toplu sohbet edebileceğimiz Grup konuşması yapabileceğimiz bir alan oluşturma çabasına girmiş. Ancak bu uygulamanın diğer uygulamalardan büyük bir farkı var, bu uygulamada sadece internet kaynaklı içerikleri paylaşılması için hazırlanmış bir uygulama. Şöyle ki bir paylaşım yapmak istiyorsanız önce paylaşım yapacağınız kaynağı belirtmek zorundasınız. Aslında Spaces adlı bu uygulama bize paylaşım yaptığımız kaynak hakkında yorum almamızı ve yorum yapmamızı sağlamakta.

Durumu daha kısa açıklamak gerekirsek, bir otelle ilgili yorum almak istiyorsunuz. Otel linki ile belirlediğiniz alana paylaşıyor ve alanınızdaki kişilerin yorumlamasını bekliyorsunuz.Yapılan yorumlara cevap veriyor ve alanınızdaki kişilerin paylaşımlarına sizde yorumunuzu yapıyorsunuz.

Spaces adlı uygulamada fotoğraf, link ve sadece yazı paylaşımlarında da bulunabilirsiniz. Alanınıza kişileri davet edebilmeniz için 3 farklı yol mevcut. Öncelikle alan ana sayfanızda sol üstte yer alan DAVET ET butonuna basıyorsunuz, karşınıza davet edebilmeniz için gerekli yollar çıkıyor. Bağlantıyı Kopyala; bu alan profilinizin linkini kopyalıyor. E-Posta ile Gmail hesabınızda yer alan kişileri direk buraya davet edebilirsiniz. Son olarak da Facebook ile bağlantı kurup Facebook arkadaşlarınızı buraya davet edebilirsiniz.

Peki bu uygulamayı nasıl ve nerede kullanırım?

Bu uygulamayı Android Play Store , İOS App Store da bulabilir ayrıca Web üzerinden de kullanımı mevcuttur. Uygulama ücretsiz olup kullanımı oldukça basittir. Uygulamaya giriş yaparken Google üyeliğiniz ile giriş yapmanız gerekmekte, eğer Google üyeliğiniz yok ise uygulama size yeni bi Google üyeliği açmak için zorlayacaktır. Bu da Google Plus ve Gmail kullanımını yükseltmeye yönelik bir çalışma olduğu görülmekte.

Bu uygulamada ne kadar süre ayakta kalacağı bilinmiyor. Tutmaması durumunda Google tarafından kaldırılacağını tahmin etmemek elde değil. Diğer bir kaç uygulama gibi bu da istenilen hiti almaması durumunda yayından kaldırılacaktır.

8645 Okunma

Yorum Ekle