Web tasarım her geçen gün ileriye gitmektedir artık yeni trendleri sürekli olarak görmekteyiz.Yeni web tasarım trendlerinde az metin ve daha fazla görsel ön plandadır.
1-Flat tasarım: Flat tasarımlar web sayfasının görsellerini daha fazla ön plana çıkaran tasarımlardır.Son yıllarda kullanıldığı gibi bu yılda vazgeçilmez olacaktır.
2-Font da değişimler: Geçmişte web siteleri font seçimi konusunda dar alandaydı ama artık font kullanımı da daha önemli hale geldi hatta yeni fontlar ile ilgili bir çok web site hayatımıza girmiş oldu.
3-Uzun kaydırmalı siteler: Bu tarz siteler 2012 yılında gözükmeye başladı ve kullanıcıların ilgisini oldukça çekti.Bu yılda bu tarz tasarımlardan vazgeçilmeyeceği kesin görünüyor.
4-Sadelik: Web sitelerinde sadelik geçmişten beri önemli olsada bir kaç yılda daha fazla önem verilmeye daha az metin ile vurgulanaması gereken yerleri görsel olarak yansıtılmaya başlandı.
5-Mobil tasarım: Mobil tasarımlar web siteleri trendleri ile birlikte günümüzde akıllı telefonlarında kullanılması ile bu alanda hzıla gelişmeye ve ilgi çekmeye başladı.
6-Yapışkan menü: Web sitelerinde anasayfa tasarımları uzun tutulmaya başlandı ve kullanıcıların tekrar menüye ulaşmak için yukarıya çıkmak yerine menü tasarımı yapışkan halde kalarak hızlı ulaşım sağlandı.
7-Anasayfa tasarımı: Anasayfa tasarımı eskiden daha kısa tam bir ekranı dolduracak kadar sadeydi ancak günümüzde anasayfa tasarımları haliyle uzun tutulmaya hatta tek sayfa tasarımları (one page) dediğimiz tasarımlar ön plana çıkmaya başladı.

2001 Okunma

Yorum Ekle